غذاساز G500 سام

غذا ساز G500 بزرگنمایی

فقط آنلاین

غذاساز G500 سام

غذاساز «سام» (SAM) مدل G500 دون شک یکی از کامل‌ترین غذاساز‌های موجود در بازار است که در کنار کیفیت ساخت بسیار بالا، از عملکرد‌ها و قابلیت‌های فراوانی هم بهره می‌برد. این محصول که از دو تیغه با شفت استیل ضدزنگ بهره‌ می‌برد؛ دارای مخلوط‌کن با جنس پارچ شیشه هم است.

جزییات بیشتر

این محصول در انبار موجود نیست

تاریخ به روز رسانی محصول: 1395/09/23

4,300,000 ریال

ویژگی ها

مشخصات کلی

رنگ : نقره ای

سایر مشخصات محصول

جنس بدنه : استیل
جنس تیغه : استیل ضد زنگ
تنظیمات سرعت :
قابلیت خرد کردن یخ :
عملکرد پالس :
قابلیت شستشو در ظرفشویی :
جنس پارچ مخلوط کن : شیشه
مخلوط کن :
آسیاب :
همزن :
جنس ظرف خرد کن : شیشه
ظرفیت خرد کن : 1.5 لیتر
آبمیوه گیری :
آب مرکب گیری :
رنده ریز :
رنده سنگین :
رنده درشت :
رنده رشته :
رنده چیپسی :
پوره ساز :
رنده خلال :
پایه ضد لغزش :
چرخ گوشت :
خرد کن :

اطلاعات بیشتر

غذاساز G500 سام

غذاساز «سام» (SAM) مدل G500 دون شک یکی از کامل‌ترین غذاساز‌های موجود در بازار است که در کنار کیفیت ساخت بسیار بالا، از عملکرد‌ها و قابلیت‌های فراوانی هم بهره می‌برد. این محصول که از دو تیغه با شفت استیل ضدزنگ بهره‌ می‌برد؛ دارای مخلوط‌کن با جنس پارچ شیشه هم است. همچنین این غذاساز دارای آب مرکبات گیری، آسیاب و همزن هم است. از دیگر مشخصاتغذاساز «سام» (SAM) مدل G500 می‌توان به قابلیت‌های تنظیم سرعت و شستشوی لوازم جانبی در ماشین ظرف‌شویی اشاره کرد. لازم به ذکر است که در بسته‌بندی این محصول، یک پارچ اندازی گیری 600 میلی‌لیتری، یک‌کاسه غذاساز 500 میلی‌لیتری و 6 رنده مختلف استیل هم به کاربر ارایه می‌شود. در نظر داشته باشید که سام (گروه آتی)، یک شرکت ایرانی است که در سال 1392 تاسیس شده است. فعالیت اصلی این شرکت در زمینه‌ی طراحی و ساخت لوازم‌خانگی و دستگاه‌های تهویه‌ی مطبوع است. در حال حاضر سام، 482 نمایندگی در سراسر کشور دارد که میزان همواره رو به افرایش است. لازم به ذکر است که محصولات سام از نظر قیمت در سطح متوسط رو به بالا و از نظر کیفیت، در سطح خوب رو به بالا قرار دارد. غذاساز يك وسيله چندكاره آشپزخانه است كه ميتواند تقريبا تمام انواع مواد غذايي را سريع و آسان خرد ، ورقه، رنده، آسياب و پوره كند. بعضي از مدلها حتي ميتوانند آب ليمو و سبزيجات را گرفته، مايه كيك را هم زده، خمير نان را ورز داده و گوشت و سبزيجات را چرخ كنند.اين دستگاه در سال 1973 توسط كارل سونتهايمر (1998-1914 مهندس و مخترع آمريكايي) به بازار آمريكا معرفي شد. او يك سال تمام بر روي همزن برقي صنعتي فرانسوي كار كرد تا بتواند آنرا با مصرف خانگي سازگار كند. هرچند مدتي طول كشيد تا مصرف كنندگان به سدمندي اين وسيله پي ببرند، اما پس از آن مخلوط كن برقي در سراسر جهان از جمله پرفروشترين وسايل خانگي شد.

قطعات اصلي
غذاسازهاي مدرن در سه اندازه اصلي ارايه ميشوند: بزرگ يا full، متوسط يا compact و كوچك يا mini. اما اندازه غذاساز هرچه باشد، در هر صورت داراي يك سري قطعات اصلي است كه در تمام غذاسازها وجود دارد: موتور، كاسه يا پارچ با يك درب و يك محل تغذيه (ريختن مواد در داخل دستگاه) و مجموعه اي از قطعات جانبي.

محل قرارگيري موتور در پايه دستگاه است و سنگين ترين بخش آن محسوب ميشود. طبعا هرچه دستگاه بزرگتر باشد، موتور سنگين تري نيز دارد كه گاهي تا 9 كيلو وزن دارد.اين سنگيني دليل مهمي دارد. در واقع اين پايه سنگين موجب ميشود كه دستگاه در هنگام كار و چرخش سريع پره هاي آن، از جاي خود حركت نكند. اولين غذاسازها تنها به رنگ سفيد و از جنس پلاستيك محكم ساخته ميشدند و امروزه در انواع رنگهاي زيبا و با بدنه فلزي و پلاستيكي عرضه ميشوند.

از قسمت موتور ميله اي به سمت بالا درآمده كه كاسه يا پارچ دستگاه بر روي آن قرار گرفته و قفل ميشود. اين ظرف معمولا از جنس پلاستيك يا شيشه شفاف است. درب اين ظرف نيز بر روي دهانه محكم شده و بر جاي خود قفل ميشود. در بسياري از مدلهاي قديمي، پيچاندن يا محكم كردن درب، موتور را به راه مي انداخت اما مدلهاي جديد مجهز به دگمه روشن و خاموش هستند.

درب ظرف داراي يك قسمت تغذيه است كه براي وارد كردن مواد مانند سبزيجات يا گوشت به داخل دستگاه است و اندازه دهانه آن بسته به اندازه دستگاه و مورد استفاده آن متفاوت است. گنجايش ظرف غذا ساز به اين ترتيب است: اندازه بزرگ داراي گنجايش 9 تا 13 پيمانه ماده غذايي هستند، اندازه متوسط از 5 تا 7 پيمانه و اندازه كوچك از 2 تا 5 پيمانه گنجايش دارند. بعضي مدلها داراي دو ظرف بزرگ و كوچك هستند كه هردو با يك پايه مشترك كار ميكنند.

قطعات جانبي
در يك غذاساز معمولي، قطعات جانبي بر روي ميله داخل ظرف محكم ميشوند. قطعات استاندارد درنظر گرفته شده براي غذاسازها عبارتند از يك تيغه به شكل S و صفحه هاي مخصوص رنده و خرد كردن. تيغه S شكل در ته ظرف قرار ميگيرد. اين قطعه از دو تيغه كوچك قوس دار و بسيار تيز ساخته شده است كه در دو جهت مخالف به روي يك ستون كوچك و محكم پلاستيكي نصب شده اند و بر روي ميله مخصوص داخل ظرف محكم ميشوند. اين تيغه معمولا از فلز ساخته ميشود و در بعضي موارد از جنس پلاستيك سخت است. تيغه هاي فلزي به خاطر تيزتر بودن و طول عمر مفيد بيشتر، به انواع پلاستيكي رجحان دارند.

صفحه هاي رنده كننده و خرد كننده از جنس فلز هستند و در بالاي ظرف بسته ميشوند. به اين ترتيب ماده غذايي كه از طريق دهانه درب وارد دستگاه ميشود، بلافاصله با تيغه تماس پيدا كرده خرد ميشود و در داخل ظرف ميريزد. سوراخها و شكافهاي موجود بر روي اين صفحات، اندازه هاي مختلفي دارند و مواد را در اندازه هاي ريز، متوسط، درشت و فانتزي رنده و خرد ميكنند. اين صفحات به صورت جداگانه نيز به فروش ميرسند و ميتوان با تهيه چند مدل ديگر، مجموعه موجود را كاملتر كرد.

*توجه كنيد كه به خصوص براي استفاده از اين تيغه ها، حتما مواد را با دسته يا كاردك مخصوص به داخل دستگاه بريزيد و هرگز آنها را با دست به داخل فشار ندهيد.

قطعات جانبي ديگر
علاوه بر ضمائم استاندارد شما ميتوانيد قطعات ديگري را هم به غذاساز خود اضافه كنيد و دستگاه خود را كارآمدتر نماييد. از جمله اين قطعات ميتوان به موارد زير اشاره كرد: • تيغه خمير نان: اين تيغه از پلاستيك و گاهي از جنس فلز ساخته ميشود، نسبت به تيغه S خميدگي كمتري داشته و براي تهيه خمير نان يا پيتزا مورد استفاده قرار ميگيرد.

• تخم مرغ زن: اين قطعه از دو بازوي بلند متصل به همزنهاي گلابي شكل ساخته شده است و براي هم زدن تخم مرغ، مايه كيك و خامه به كار ميرود و مايه اي پف دار و سبك توليد ميكند.

• صفحه خلال كننده: اين قطعه داراي رديفي از دندانه هاي بيرون زده كوتاه و تيز است و هرنوع ماده غذايي را به شكل رشته هايي باريك خرد ميكند.

• صفحه سيب زميني خرد كن: اين صفحه مانند مدل قبلي است با اين تفاوت كه دندانه ها بزرگترند و براي خرد كردن سيب زميني در اندازه مناسب براي سرخ كردن به كار ميروند.

• آب پرتقال گير: صفحه اي با يك برآمدگي گنبد شكل دندانه دار براي گرفتن آب مركبات.

• آب ميوه گيري: اين قطعه ميوه ها و سبزيجات را به پوره اي نرم تبديل ميكند، آب آنرا در پايين ظرف جمع كرده و تفاله را بر روي صافي از يكديگر جدا ميكند.

انتخاب غذاساز مناسب
در اينجا به چند نكته مفيد درباره انتخاب و خريد غذاساز مناسب اشاره ميكنيم: 
گنجايش
همانطور كه اشاره شد، مدلهاي مختلف غذاساز داراي ظرفيتي از 1.4 تا 3 ليتر هستند. يكي از مهمترين نكات در انتخاب غذاساز، توجه به مقدار استفاده شما از آن است. اگر حجم استفاده شما و تعداد افراد خانواده شما زياد است يا معمولا مهمان داريد، حتما نوع بزرگتر آن را انتخاب كنيد.

نيروي دستگاه
غذاساز موردنظرتان بايد براي انجام دادن تمام اموري كه از آن انتظار داريد، داراي نيروي كافي باشد. نيروي اين دستگاهها از 400 تا 1100 وات و بيشتر متفاوت است. هرچه ميزان نيروي موتور بيشتر باشد، كارهاي محوله به دستگاه سريعتر انجام شده و غذاساز براي كارهاي سنگينتر مناسبتر خواهد بود. سعي كنيد كه با توجه به بودجه خود، قويترين مدل ممكن را تهيه كنيد و در كل هدف خود را بر روي خريد مدلي با ميزان وات 750 به بالا قرار دهيد.

تيغه ها
بهتر است كه تيغه هاي غذاساز از جنس فلز ضد زنگ باشند زيرا جنسهاي ديگر نميتوانند تا اين حد مقاوم و بادوام باشند. بسته به بودجه اي كه درنظر گرفته ايد، بهتر است از بين دو دستگاه با كيفيت مشابه، آن را كه داراي تيغه ها و صفحات بيشتري باشد انتخاب كنيد.

امروزه بسياري از قطعات غذاسازها را ميتوان در ماشين ظرفشويي شست. توجه كنيد كه اگر از ماشين ظرفشويي استفاده ميكنيد، اين امكان در دستگاهي كه ميخريد موجود باشد.

ايمني
بسياري از مدلهاي غذاساز مجهز به ويژگيهاي ايمني مختلفي هستند. از جمله دربهاي قفل شونده، فاصله زياد بين ورودي مواد و تيغه ها و خاموش ماندن دستگاه در صورت درسته نشدن درب ظرف. اين نكات ايمني شما و اهالي خانه را تضمين كرده و اگر موجب بالا رفتن قيمت دستگاه هم شوند، ويژگيهايي بسيار با ارزش محسوب ميشوند و بهتر است با مبلغ بيشتر، دستگاهي با ايمني بالا تهيه كنيد.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

غذاساز G500 سام

غذاساز G500 سام

غذاساز G500 سام

غذاساز «سام» (SAM) مدل G500 دون شک یکی از کامل‌ترین غذاساز‌های موجود در بازار است که در کنار کیفیت ساخت بسیار بالا، از عملکرد‌ها و قابلیت‌های فراوانی هم بهره می‌برد. این محصول که از دو تیغه با شفت استیل ضدزنگ بهره‌ می‌برد؛ دارای مخلوط‌کن با جنس پارچ شیشه هم است.

نوشتن نقد و نظر

12 سایر محصولات این شاخه:

غذاساز سام مدل G400 SAM
غذاساز سام...

3,190,000 ریال

آبمیوه گیری 800 وات JCP200 ST سام
آبمیوه گیری...

2,090,000 ریال

آب مرکبات گیری 85 وات CJC85 ST سام
آب مرکبات...

1,040,000 ریال

آب مرکبات گیری و آبمیوه گیری 85 وات CJH85 ST سام
آب مرکبات...

1,210,000 ریال

آب مرکبات  گیری 40 وات  C40 سام
آب مرکبات...

550,000 ریال

آبمیوه گیری و آب مرکبات گیری  40 وات  C45 سام
آبمیوه گیری...

682,000 ریال

آب مرکبات گیری 40 وات CJ-C42 سام
آب مرکبات...

605,000 ریال

آبمیوه گیری 800 وات G400 ST سام
آبمیوه گیری...

3,190,000 ریال

آبمیوه گیری 800 وات G500 ST سام
آبمیوه گیری...

4,290,000 ریال

آبمیوه گیری 800 وات JC-P300 سام
آبمیوه گیری...

2,860,000 ریال

غذاساز سام  SAM 710STR
غذاساز سام...

3,135,000 ریال

غذاساز سام  مدل  SAM 970
غذاساز سام...

5,370,000 ریال