تاریخ انتشار: 94-12-25 10:12:25 سه شنبه
(152)

تکنولوژی SUHD

ویژگی خارق العاده  SUHD سامسونگ 

فناوری انحصاری نانو کریستال فاقد کادمیوم به کار رفته در تلویزیون  SUHD سامسونگ نتیجه سال‌ها تحقیق در بخش R&D این تولید کننده تلویزیون در دنیاست. سامسونگ از سال ۲۰۰۱ بر روی ساخت نانو کریستال و کاربرد آن در نمایش تصویر، مطالعات خود را آغاز کرد و حالا با دستیابی به تکنولوژی نانو کریستال فاقد کادمیوم این امکان را دارد تا به تولید دقیق رنگ‌ها بپردازد. نانوکریستال فاقد کادمیوم از ذرات نیمه‌هادی جدیدی ساخته شده است که با توجه به اندازه ذرات، طیف وسیعی از رنگ‌های متنوع را ساطع می‌کند. تلویزیون SUHD سامسونگ به دلیل مجهز بودن به این تکنولوژی دارای قدرت نمایش رنگ قابل ملاحظه‌ای است. نانو کریستال انحصاری سامسونگ ساختار یکپارچه‌ای ارائه می‌دهد و از هرگونه نقص در هنگام نمایش تصویر جلوگیری می‌کند. این تکنولوژی از مواد فرار نانو کریستال در مقابل اکسیده شدن محافظت می‌کند.

تلویزیون سامسونگ

کادمیوم چیست. . .؟

کادمیوم در جدول تناوبی عنصرهای شیمیایی «مندلیف» با نشان Cd و با عدد اتمی ۴۸ معرفی شده است. این عنصر شیمیایی برای سلامتی انسان مضر بوده و استنشاق بلند مدت آن منجر به مسمومیت و عوارض جانبی برای سلامتی انسان است. سامسونگ تنها برندی است که از تکنولوژی نانوکریستال فاقد عنصر کادمیوم در تلویزیون‌های جدید خود استفاده می‌کند. گفتنی است اتحادیه اروپا استفاده از نانوکریستال را از سال ۲۰۱۸ ممنوع کرده است.

تلویزیون هوشمند سامسونگ

مصرف بهینه برق در SUHD

روشنایی SUHD از مدل‌های سال گذشته ۱٫۵ تا ۲٫۵ برابر بیشتر است ولی همان میزان مصرف برق را دارد که این دستاورد، ناشی از بهبود ساختار پنلی و الگوریتم آنالیز تصویر انحصاری سامسونگ است. از دیگر ویژگی‌های این محصول دوست‌دار محیط زیست سامسونگ می‌توان به مصرف برق بهینه این تلویزیون اشاره کرد. در ساخت تلویزیون‌های SUHD از لامپ‌های LED بدون جیوه استفاده شده است. از سوی دیگر بهره‌گیری از حسگر زیست‌محیطی که نور پس‌زمینه را با توجه به نور محیطی تنظیم می‌کند موجب شده تا در مصرف برق صرفه‌جویی شود.

تلویزیون هوشمند

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*