مانیتور  ( 3 محصول وجود دارد. )

مانیتور

مانیتورهای حرفه ای سامسونگ 

يكي از اجزاي اصلي و مهم در كامپيوترها بدون شك مانيتور است. زماني كه تصميم به خريد مانيتور داريد در ميان انبوهي از محصولات كه در شركت‌هاي متفاوت ساخته شده‌اند ناچار به انتخاب يكي از آنها هستيد, در ذهن خود به دنبال بهترين مي‌گرديد. به نظر شما بهترين مانيتور بايد چه ويژگي‌هايي را داشته‌ باشد؟ طراحي زيبا؟ كيفيت خوب؟ قيمت مناسب؟ آگاهي و شناخت از ويژگي‌هاي مدل‌هاي مختلف مانيتور شايد كمك قابل توجهي براي كاربران باشد. در سال ۱۹۷۰ اولين نمايشگر براي كامپيوترهاي شخصي ساخته شد. اين مانيتور فقط براي نمايش متن كاربرد داشت اما پس از يك دهه در سال ۱۹۸۱ شركت IBM اولين مانيتور كه مي‌شد از آن براي نمايش تصوير استفاده كرد را ساخته و روانه بازار كرد. اين مانيتور تنها قادر به نمايش چهار رنگ و با وضوح تصوير ۳۲۰ پيكسل افقي و ۲۰۰ پيكسل عمودي بود. هر چند در آن زمان تمام تلاش اين شركت در ساخت و توليد مانيتورهايي با قابليت بالاتر و ارائه تصوير بهتر بود اما شايد فكرش را هم نمي‌كردند كه در طول چند دهه اين صنعت اين چنين دچار تحول شود و مانيتورهايي با كيفيت بسيار بالاتر ساخته شوند.تا قبل از سال ۱۹۸۸ بهترين نمايشگرها قادر به نمايش ۲۵۶ رنگ و وضوح تصوير ۳۵۰ در ۴۰ بودند. اين نمايشگرها به علت تكنولوژي به كاربرده شده در آن عموما با نام CRT معروف بودند.

مانیتورسامسونگ

شرکت IBM و ساخت مانیتور

البته در سال ۱۹۹۰ شركت IBM يك مدل جديد از اين سري مانيتورها ساخت كه از سيستم XGA استفاده مي‌كرد. اين سيستم با وضوح تصوير ۶۰۰ در ۸۰۰ قادر بود كه ۱۶/۸ ميليون رنگ و با وضوح تصوير ۷۶۸ در ۱۰۲۴ قادر به نمايش ۶۵۵۳۶ رنگ بود. در مانيتورهاي CRT كه لامپ تصوير آن به صورت محدب است يك آداپتور UXGA وجود دارد كه اطلاعات ديجيتال ارسال شده از يك برنامه را پس از ذخيره كردن در حافظه ويدئويي, با استفاده از يك مبدل ديجيتال به آنالوگ, اين اطلاعات را به سيگنال‌هاي آنالوگ تبديل كرده و توسط يك كابل VGA به مانيتور ارسال مي‌كند.درون محفظه مانيتور اين اطلاعات به تفنگ الكتروني رفته و اين تفنگ الكتروني اطلاعات دريافتي را به صورت الكترون‌هاي قرمز, آبي و سبز مجزا مي‌كند. اين الكترون‌ها كه بار منفي دارند از سطح تفنگ الكتروني رها شده براثر   خلا داخل لامپ به سمت صفحه نمايش كه بار الكتريكي مثبت دارد حركت مي‌كنند.

مانیتور های حرفه ای سامسونگ

داخل صفحه نمايش, پوششي فسفري دارد كه برخورد الكترون‌ها با آن باعث نوراني شدن يك پيكسل در نقطه برخورد مي‌شود. نوراني شدن و خاموش شدن يك پيكسل كه fade نام دارد در مدت يك ششم ثانيه صورت مي‌گيرد و با فركانسي معادل ۷۵ يا ۸۵ هرتز عمل بازسازي يا refresh صورت مي‌گيرد. استفاده از اين ميزان فركانس به منظور جلوگيري از لرزش تصوير است. جريانات الكتروني در طول مانيتور دائما در حال حركت هستند در حالي كه تفنگ‌ها كاملا ثابت هستند. محل پيكسل‌ها كه الكترون‌ها در نهايت به آنجا مي‌روند از قبل مشخص نشده است بنابراين تغيير قدرت تفكيك در اينگونه نمايشگرها به سادگي صورت پذير است. اگر فاصله هر پيكسل تا تفنگ الكتروني مساوي باشد كنترل اين نمايشگرها راحت‌تر است و در آن صورت لامپ تصوير به صورت قسمتي از يك كره با شعاع مساوي در‌مي‌آيد و در نتيجه انحنا صفحه نمايش زياد به نظر مي‌رسد كه البته صفحات نمايش  CRT  تقريبا بدين شكل است.

محصولات
نمایش 1 - 3 از 3 قلم کالا
 • 3,550,000 ریال
  به روز رسانی: 1395/09/24

  مانیتورسایز 19اینچ +S19C325N سامسونگ صرفه جویی در مصرف انرژی با حالت صرفه جویی اکو به آسانی امکان پذیر است. این قابلیت روشنایی نمایشگر سامسونگ را بر اساس میزان انرژی که می خواهید صرفه جویی کنید، تنظیم می نماید. با سه حالت مختلف صرفه جویی انرژی (%50، %25 و صرفه جویی برق در حالت غیرفعال) می توانید نمایشگر را دقیقاً مطابق با نیازهای شخصی خویش تنظیم کنید.

  3,550,000 ریال
  فقط آنلاین
 • 6,150,000 ریال
  به روز رسانی: 1395/09/24

  مانیتور سایز 24 اینچ 24C395 سامسونگ صرفه جویی در مصرف انرژی با حالت صرفه جویی اکو به آسانی امکان پذیر است. این قابلیت روشنایی نمایشگر سامسونگ را بر اساس میزان انرژی که می خواهید صرفه جویی کنید، تنظیم می نماید. با سه حالت مختلف صرفه جویی انرژی (%50، %25 و صرفه جویی برق در حالت غیرفعال) می توانید نمایشگر را دقیقاً مطابق با نیازهای شخصی خویش تنظیم کنید.

  6,150,000 ریال
  فقط آنلاین
 • 3,400,000 ریال
  به روز رسانی: 1395/09/24

  مانیتور سامسونگ سایز 19 اینچ Samsung Monitor S19R325N صرفه جویی در مصرف انرژی با حالت صرفه جویی اکو به آسانی امکان پذیر است. این قابلیت روشنایی نمایشگر سامسونگ را بر اساس میزان انرژی که می خواهید صرفه جویی کنید، تنظیم می نماید. با سه حالت مختلف صرفه جویی انرژی (%50، %25 و صرفه جویی برق در حالت غیرفعال) می توانید نمایشگر را دقیقاً مطابق با نیازهای شخصی...

  3,400,000 ریال
  فقط آنلاین
نمایش 1 - 3 از 3 قلم کالا