سینمای دالبی  ( 8 محصول وجود دارد. )

سینمای دالبی

سینمای دالبی سامسونگ

سينماي امروز، بسيار متفاوت با سينماي 70 سال پيش است. تصوير واضح تر است، اكثر فيلم هاي رنگي هستند و از افكت هاي كامپيوتري استفاده مي‌شود. اما يكي از بزرگترين تغييرات در زمينه صدا رخ داده است. در نمايش خانه‌هاي دهه 1930 ، كل سيستم صوتي يك بلندگوي مجزا يا مجموعه‌اي از بلندگوها بود كه پشت صحنه نمايش قرار مي‌گرفت. امروزه تماشاگران فيلم و سينما  انتظارات بيشتري دارند و توقع دارند صدا را از تمام جهات بشنوند. در اين مقاله نگاهي به سيستم هاي داراي صداي محيطي مي‌اندازيم كه به سيستم استاندارد سينمايي مبدل شده است. همچنين نگاهي به سيستم هاي داراي صداي محيط خانگي مي‌اندازيم و امكان آغاز ساخت را به شما مي‌دهيم.

صداي محيطي چيست

روش هاي متعددي براي ساخت و ارائه يك سيستم ضبط صدا وجود دارد.ساده‌ترين روشي كه در فيلم هاي اوليه بكار مي‌رفت، مونوفونيك يا به عبارت ساده‌تر Mono ناميده مي‌شود.مونو، بدين معني است كه تمام صدا روي يك تراك صوتي يا كانال ضبط مي‌شود كه معمولاً روي يك بلندگو پخش مي‌گردد. ضبط دو كاناله كه در آن صدا روي دو بلندگو در دو طرف شنونده پخش مي‌شود، اغلب Stereo ناميده مي‌شود.صداي دو كاناله يا همان استريو ، فرمت استاندارد براي پخش كننده هاي استريوي خانگي، تلويزيون و راديوهاي FM مي‌باشد.ساده ترين روش براي ضبط صدا به روش دو كاناله ( كه ضبط‌هاي دوگوشي نيز ناميده مي‌شود)  با دو ميكروفون انجام مي‌گردد .در ضبط صدا به روش Surround ، اين ايده يك گام به جلوتر رفت و كانال‌هاي صوتي بيشتري را افزود. بطوري كه صدا از سه يا چند جهت به گوش مي‌رسد.

صدای فراگیر

Dolby Stereo

مانند استريوفونيك، دالبي استريو   Dolby Stereo  ( اصلي ) نيز سه كانال جلويي و يك كانال صداي محيطي داشت. اما به جاي استفاده از تراك‌هاي مغناطيسي به استفاده از فناوري تراك نوري  براي توليد صدايي واضح‌تر بازگشت. دالبي استريو فرمتي چند كاناله براي پخش صدا است كه در سال 1976 توسط آزمايشگاه دالبي براي استفاده در سينماها ساخته شد كه بر پايه صداي استريوي اورجينال آنالوگ(ابداع شده در 1930) است كه در اين تكنولوژي دو كانل اضافي صوتي بصورت مخفي اضافه شده كه در بر گيرنده اطلاعات صوتي است جهت بكار انداختن يك بلندگوي مركزي و همچنين بلندگوهاي چندگانه اي كه روي ديوار عقب سينما قرار مي‌گرفت.اين كار توسط يك پردازنده جهت ايجاد فضاي واقعي‌تر انجام مي‌شد و همچنين اين توانايي را نيز داشت كه صداي ضبط شده بر لبه فيلم هاي سلولزي كه بصورت اپتيكال و مونو بود را بصورت فضاي واقعي فيلم شبيه سازي كند.دالبي استريو ، همچنين براي افزايش کيفيت صدا از يك فرآيند كاهش نويز پيشرفته نيز استفاده مي‌كرد. كيفيت صداي ارتقا يافته دالبي استريو ، فيلم سازان را به سمت استفاده بيشتر از صداي محيطي وادار ساخت. فيلم «جنگ ستارگان» اثر جورج لوكاس، يكي از اولين فيلم‌هايي بود كه در آن براي ارتقاي كيفيت صداي صحنه‌ جنگ‌هاي فضاي، از دالبي استريو استفاده شده بود.

سینمای دالبی

عوامل اين فيلم ، با افزايش تدريجي صداي جنگنده‌ها از كانال‌هاي جلويي به كانال عقبي، كاري ‌كردند كه گويا جنگنده‌ها بر فراز سر بيننده پرواز مي‌كنند.فيلم‌هاي بعدي از مدل «جنگ ستارگان» پيروي كردند و از صداهاي محيطي براي ايجاد افكت‌هاي جالب و همچنين پر كردن صداي پس زمينه استفاده كردند.در نسخه‌هاي بعدي سيستم صداي محيطي ، در سالن‌هاي نمايش از يكسري ساب ووفر براي پخش صداهاي فركانس بسيار پايين استفاده شد. بسياري از فيلم سازان از ساب ووفر براي ايجاد يك صدا غرش قدرتمند در سالن استفاده مي‌كنند تا هنگام انفجار يا زمين لرزه ، بيننده به خود بلرزد، در سال 1982، دالبي، نسخه  Dolly Surround  را به  دنياي ارائه کرد كه نسخه اي از دالبي استريو (‌ به شكل يك فرمت سه كاناله) براي سيستم‌هاي خانگي مي‌باشد. Dolly Surround حال و هواي سالن‌هاي نمايش مجهز به صداي دالبي‌استريو را به خانه آورد .در اين فرمت ، اسپيكرها همانند روش سالن‌‌هاي نمايش نصب مي‌شوند با اين تفاوت كه اين نسخه از سيستم دالبي خانگي ، فقط 3 كانال دارد: اسپيكر چپ، اسپيكر راست و اسپيكر عقب.در سال 1987 دالبي ، نسخه Dolby Pro Logic را معرفي كرد كه يك كانال اضافي براي يک اسپيكر مركزي جلويي داشت.

محصولات
نمایش 1 - 8 از 8 قلم کالا
 • 9,600,000 ریال
  به روز رسانی: 1395/09/21

  سینمای خانگی HT-F356K سامسونگ سیستم سینمای خانگی سامسونگ شما صدای بم عمیق تری تولید می کند. صدای بم با همان میزان وات قبلی تولید می شود، اما صدای عمیق تر و غنی تری خواهید شنید. ارتعاشاتی که از سیستم بلندگوها منتشر می شوند به گونه ای هستند که تمام نوت های پایین بخوبی بازآفرینی می شوند.

  9,600,000 ریال
  فقط آنلاین
 • 12,200,000 ریال
  به روز رسانی: 1395/09/21

  سیستم سینمای خانگی سامسونگ شما صدای بم عمیق تری تولید می کند. صدای بم با همان میزان وات قبلی تولید می شود، اما صدای عمیق تر و غنی تری خواهید شنید. ارتعاشاتی که از سیستم بلندگوها منتشر می شوند به گونه ای هستند که تمام نوت های پایین بخوبی بازآفرینی می شوند. 

  12,200,000 ریال
  فقط آنلاین
 • 45,200,000 ریال
  ناموجود
  به روز رسانی: 1395/09/21

  سینمای خانگی HT-7750 سامسونگ سیستم سینمای خانگی سامسونگ شما صدای بم عمیق تری تولید می کند. صدای بم با همان میزان وات قبلی تولید می شود، اما صدای عمیق تر و غنی تری خواهید شنید. ارتعاشاتی که از سیستم بلندگوها منتشر می شوند به گونه ای هستند که تمام نوت های پایین بخوبی بازآفرینی می شوند. 

  45,200,000 ریال
  فقط آنلاین
 • 60,210,000 ریال
  به روز رسانی: 1395/09/28

  یکی از قویترین سینما خانگی های تولید شده توسط کمپانی سامسونگ که در آن توجه به سزایی به طراحی شده است، قلب تپنده این سینمای خانگی با طراحی بدون زمان خود و استفاده از لامپ خلاء و نمایش ویژه آن، حس و حالی مدرن به کاربری این لامپ ها در ایجاد صدایی پویا تر داده است؛ این صدای پویا به وسیله 1330 وات توان خروجی آمپلی فایر پشتیبانی می شود و در تلاش برای رسیدن به...

  60,210,000 ریال
 • 45,200,000 ریال
  به روز رسانی: 1395/09/28

  سینمای خانگی «سامسونگ» (Samsung) مدل HT-J7750W، یک محصول کاملا متفاوت با طراحی خاص است که در کنار زیبایی، از قابلیت‌ها و امکانات ویژه‌ای هم بهره می‌برد. این سینمای خانگی که در مقایسه با دیگر کالا‌های مشابه‌اش، یک محصول کاملا متفاوت به‌حساب می‌آید؛ با چهار بلندگوی مجزا، یک عدد ساب‌ ووفر به همراه یک پخش‌کننده‌ی Blu-ray باقابلیت پخش تصاویر سه‌بعدی، برای...

  45,200,000 ریال
 • 15,000,000 ریال
  به روز رسانی: 1395/12/10

  مدل HT-J5550K یکی از سینماهای خانگی کمپانی سامسونگ است. این مدل با پشتیبانی از فرمت‌های صوتی AAC, Dolby Digital, DTS, FLAC, LPCM, MP3، امکان پخش فایل‌های بسیار متنوعی را فراهم می‌کند. وجود درگاه‌های ارتباطی USB و HDMI، این امکان را فراهم می‌کند که به راحتی بتوانید فلش مموری و یا سایر دستگاه‌های ارتباطی به این سینمای خانگی متصل کنید.   

  15,000,000 ریال
 • 17,400,000 ریال
  به روز رسانی: 1395/09/28

  زیبایی، بارزترین خصیصه این سینمای خانگی است، حالت کریستالی اسپیکرها و سطح براق پایه‌ها نیز در این امر تأثیر فراوانی دارند. فارغ از زیبایی اسپیکر ها و سطح درخشان ساب ووفر می‌توان طراحی آمپلی‌فایر شیشه مانند با سطح دکمه های تمام لمسی آن را نیز نقطه قوت بزرگی دانست که سامسونگ در چند محصول متفاوت هم رده از آن استفاده کرده و حتی به صورت مجزا با امکاناتی کمی...

  17,400,000 ریال
 • 14,300,000 ریال
  به روز رسانی: 1395/09/28

  سینما خانگی سامسونگ با توان خروجی 1000 وات فیلم ها و برنامه های تلویزیونی را با صدایی شفاف، فراگیر و فوق العاده واضح پخش می کند. سیستم پخش دستگاه 5.1 کانال بوده و بلندگوهای پرقدرت این سینمای خانگی صدای بم عمیق تری تولید کرده به گونه ای که تمام صداهای پایین به خوبی شنیده می شوند. این دستگاه مجهز به قابلیت پخش سه بعدی Blue Ray و دی وی دی بوده. 

  14,300,000 ریال
  فقط آنلاین
نمایش 1 - 8 از 8 قلم کالا